Poruchy a opravy

Úprava společné antény – změny kanálů

V poslední době jsme se potýkali s problémy při příjmu TV programů, obzvláště na 2. multiplex jsme měli hodně stížností.

Úpravy na STA v minulém týdnu příliš nepomohly, tak jsme dnes nechali provést podrobnější analýzu u firmy, která se nám o TV průběžně stará. Dle očekávání bylo zjištěno, že tyto poruchy jednoznačně souvisí se stavbou vedlejšího sídliště, jeřáby na stavbě ruší TV signál. A jelikož se pohybují a pokaždé rameno „zaparkují“ jinak, nelze tyto vlivy kompenzovat.

Museli jsme tedy zvolit razantnější úpravu, která by ale měla situaci zcela vyřešit.
Otočíme anténu mířící v současné době na vysílač na Žižkově směrem na Ústí nad Labem. Tímto směrem je výborná viditelnost a kvalita signálu bude dle měření minimálně stejně dobrá jako doposud ze Žižkova.

Souvisí s tím ale bohužel přeladění vašich televizních přístrojů. Na stávajících kanálech už stanice vysílající ze Žižkova nebudou k dispozici a právě v tu chvíli poznáte, že už dochází k úpravě. Jelikož se stížnosti množí a na Vánoce chceme mít televizi v pořádku, proběhne úprava už zítra dopoledne, aby byl případně čas na doladění a úpravy. Omlouváme se, že je změna ohlášeno takto narychlo.

Níže uvedené změny se netýkají vchodu Marty Krásové 6 – má vlastní anténu, která problémy netrpí !

Detaily změny:

Multiplex 1 (ČT2, ČT2, ČT24, ČT4)
Kanál 53 bude nahrazen kanálem 33

Multiplex 2 (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov)
Kanál 41 bude nahrazen kanálem 58

Multiplex 3 (Prima Max, ČT Art / :D, Prima Love, Prima Zoom, Óčko, Barrandov Plus)
Kanál 59 bude nahrazen kanálem 55

Ostatní kanály zůstávájí beze změny, např. HD kanály z vysílače Ládví. Pokud s nimi budou také problémy, tak tam už bohužel nejspíš řešení neexistuje, není k dispozici alternativní vysílač.